Display all games
Display all games
Display away games
Display home games
Filter by game type
Scrimmage
Regular Season
Post-Season
Practice
Event
Non-District
District
Select sports
Select sport(s)
Baseball (Boys)
Basketball (Boys)
Bowling (Boys)
Cross Country (Boys)
Football (Boys)
Golf (Boys)
Lacrosse (Boys)
Outdoor Track (Boys)
Soccer (Boys)
Swimming/Diving (Boys)
Tennis (Boys)
Winter Track (Boys)
Wrestling (Boys)
Basketball (Girls)
Bowling (Girls)
Cheerleading (Girls)
Cross Country (Girls)
Flag Football (Girls)
Golf (Girls)
Lacrosse (Girls)
Outdoor Track (Girls)
Soccer (Girls)
Softball (Girls)
Swimming/Diving (Girls)
Tennis (Girls)
Volleyball (Girls)
Winter Track (Girls)
Wrestling (Girls)
Select levels
Select level(s)
Varsity
Junior Varsity
8th
7th/8th
7th
Unified
October 2024
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
13
29
Sep 29, 2024
30
Sep 30, 2024
(G) V Tennis @ Binghamton (5:00 PM)
(B) JV Soccer @ Binghamton (5:00 PM)
(B) 8TH Football (Horseheads BLUE) v. Union-Endicott (Black) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) v. Corning-Painted Post (Black & Gold Teams) (5:30 PM)
(B) V Soccer @ Binghamton (7:30 PM)
1
Oct 1, 2024
(B) V Golf (White) @ Binghamton (4:00 PM)
(B) V Golf (Blue) v. Waverly (4:00 PM) Horseheads: Soaring Eagles Golf Course
(G) 7/8TH Soccer v. Vestal (5:00 PM)
(G) JV Soccer v. Binghamton (5:30 PM)
(G) V Swimming/Diving @ Elmira (5:30 PM)
(G) V Cheerleading (Fall) Ithaca (Fall), Waverly (Winter), Corning-Painted Post (Fall) @ Johnson City (Fall) (7:00 PM)
(G) V Soccer v. Binghamton (7:30 PM)
2
Oct 2, 2024
(G) V Tennis @ Corning-Painted Post (4:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (Blue) v. Maine-Endwell (Blue) (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (White) @ Maine-Endwell (Gold) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) v. Binghamton (5:30 PM)
(B) JV Soccer @ Corning-Painted Post (5:30 PM)
(B) V Soccer @ Corning-Painted Post (7:30 PM)
3
Oct 3, 2024
(B) V Golf (White) v. Corning-Painted Post (4:00 PM) Corning-Painted Post: Soaring Eagles Golf Course
(B) V Golf (Blue) @ Union-Endicott (4:00 PM) Union-Endicott: Enjoie Golf Course
(G) 7/8TH Soccer @ Maine-Endwell (5:00 PM)
(B) 7TH Football (Horseheads WHITE) @ Owego Apalachin (5:00 PM)
(G) 7/8TH Swimming/Diving TBD @ Corning-Painted Post (5:30 PM)
(G) JV Volleyball v. Elmira (5:30 PM)
(G) JV Soccer v. Corning-Painted Post (5:30 PM)
(G) V Volleyball v. Elmira (7:00 PM)
(G) V Soccer v. Corning-Painted Post (7:30 PM)
4
Oct 4, 2024
(G) V Swimming/Diving @ Shenendehowa High School (9:00 AM)
(B) 7/8TH Soccer (White) v. Union-Endicott (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (Blue) @ Vestal (Green) (5:00 PM)
(G) V Cheerleading (Fall) @ Elmira (Fall) (6:00 PM)
(B) V Football @ Elmira (6:00 PM)
5
Oct 5, 2024
(G) JV Volleyball Delaware Academy, South Seneca, Dryden, Lansing, Candor (Candor), Chenango Valley, Corning-Painted Post, Waverly, TBD @ Tioga (TBD)
(G) V Cross Country @ Chenango Valley (8:00 AM)
(B) V Cross Country @ Chenango Valley (8:00 AM)
(G) 7/8TH Cross Country @ Chenango Valley (8:00 AM)
(B) 7/8TH Cross Country @ Chenango Valley (8:00 AM)
(G) JV Volleyball @ Tioga (9:00 AM)
Home Show Band @ HHS HS Stadium Field 1 (6:00 PM)
13
14
6
Oct 6, 2024
7
Oct 7, 2024
(G) 7/8TH Soccer @ Ithaca (Gold) (5:00 PM)
(B) 8TH Football (Horseheads BLUE) v. Vestal (Gold) (5:00 PM)
(G) V Tennis @ Ithaca (5:00 PM)
(G) JV Cheerleading (Fall) v. Elmira (Fall) (5:30 PM)
(B) JV Football v. Elmira (5:30 PM)
8
Oct 8, 2024
(B) JV Soccer @ Ithaca (5:15 PM)
(G) V Swimming/Diving v. Johnson City (5:30 PM)
(G) JV Volleyball v. Johnson City (5:30 PM)
(G) JV Soccer v. Ithaca (5:30 PM)
(G) V Volleyball v. Johnson City (7:00 PM)
(B) V Soccer @ Ithaca (7:15 PM)
(G) V Soccer v. Ithaca (7:30 PM)
9
Oct 9, 2024
(B) 7/8TH Soccer (White) @ Elmira (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (Blue) v. Ithaca (Gold) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) v. Waverly (5:30 PM)
10
Oct 10, 2024
(B) V Golf (Blue) @ Maine-Endwell (4:00 PM) Maine-Endwell: Endwell Greens
(B) V Golf (White) v. Ithaca (4:00 PM) Horseheads: Soaring Eagles Golf Course
(G) 7/8TH Soccer v. Corning-Painted Post (5:00 PM)
(B) 7TH Football (Horseheads WHITE) v. Elmira (White) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Swimming/Diving v. Owego Apalachin, Waverly (5:30 PM)
(G) JV Volleyball @ Binghamton (5:30 PM)
(B) JV Soccer v. Owego Apalachin (5:30 PM)
(G) V Volleyball @ Binghamton (6:30 PM)
(B) V Soccer v. Owego Apalachin (7:30 PM)
11
Oct 11, 2024
(G) V Swimming/Diving @ Elmira (3:00 PM)
(B) 7/8TH Cross Country @ Newark Valley (4:30 PM)
(G) 7/8TH Cross Country @ Newark Valley (4:30 PM)
(B) V Cross Country @ Newark Valley (4:30 PM)
(G) V Cross Country @ Newark Valley (4:30 PM)
(B) 7/8TH Soccer (Blue) v. Elmira (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (White) @ Ithaca (Cardinal) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) @ Ithaca (5:30 PM)
(B) V Football v. Corning-Painted Post (7:00 PM)
12
Oct 12, 2024
(G) JV Volleyball Spencer-Van Etten @ Corning-Painted Post (8:00 AM)
(G) V Swimming/Diving @ Elmira (9:00 AM)
(G) V Swimming/Diving @ TBD (10:00 AM) Elmira: EDA Pool
(B) JV Football @ Corning-Painted Post (10:00 AM)
14
15
13
Oct 13, 2024
14
Oct 14, 2024
No transportation available @ HHS HS Stadium Field 1 (3:00 PM)
15
Oct 15, 2024
(G) 7/8TH Cross Country v. TBD (4:30 PM) Horseheads: Park Station
(G) V Cross Country v. TBD (4:30 PM) Horseheads: Park Station
(B) 7/8TH Cross Country v. TBD (4:30 PM) Horseheads: Park Station
(B) V Cross Country v. TBD (4:30 PM) Horseheads: Park Station
(B) 8TH Football (Horseheads BLUE) @ Elmira (Cardinal) (5:00 PM)
(G) JV Volleyball @ Corning-Painted Post (5:30 PM)
(G) V Swimming/Diving @ Corning-Painted Post (5:30 PM)
(G) V Soccer v. Waverly (6:00 PM)
(B) V Soccer @ Notre Dame, Elmira (6:00 PM)
(G) V Volleyball @ Corning-Painted Post (6:30 PM)
(G) V Cheerleading (Fall) v. Elmira (Fall) (7:00 PM)
(G) V Cheerleading (Fall) v. Chenango Valley (Fall), Ithaca (Fall), Johnson City (Fall), Elmira (Winter) (7:00 PM)
16
Oct 16, 2024
(B) 7/8TH Soccer (White) v. Ithaca (Gold) (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (Blue) @ Corning-Painted Post (5:00 PM)
(G) JV Volleyball @ Candor (Candor) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Soccer @ Elmira (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) v. Elmira (5:30 PM)
(G) V Volleyball @ Candor (Candor) (6:30 PM)
17
Oct 17, 2024
(B) 7TH Football (Horseheads WHITE) @ Maine-Endwell (5:00 PM)
(G) 7/8TH Soccer v. Ithaca (Gold) (5:00 PM)
(G) 7/8TH Swimming/Diving v. Vestal, TBD (5:30 PM)
18
Oct 18, 2024
(B) 7/8TH Soccer (Blue) v. Ithaca (Cardinal) (5:00 PM)
(B) 7/8TH Soccer (White) @ Corning-Painted Post (5:00 PM)
(B) V Football @ Vestal (7:00 PM)
19
Oct 19, 2024
(G) V Cross Country @ Marathon (8:00 AM)
(G) V Volleyball v. Trumansburg (8:00 AM)
(B) V Cross Country @ Marathon (8:00 AM)
(G) V Volleyball v. Delaware Academy (8:30 AM)
(B) JV Football v. Vestal (10:00 AM)
(G) V Volleyball v. Whitney Point (7:00 PM)
15
16
20
Oct 20, 2024
21
Oct 21, 2024
(B) 8TH Football (Horseheads BLUE) v. Maine-Endwell (5:00 PM)
(G) 7/8TH Volleyball (7th and 8th grade Teams) @ Corning-Painted Post (Black & Gold Teams) (5:30 PM)
22
Oct 22, 2024
(G) 7/8TH Soccer @ Corning-Painted Post (5:00 PM)
(G) JV Volleyball @ Ithaca (5:30 PM)
(G) V Swimming/Diving v. Vestal (5:30 PM)
(G) V Volleyball @ Ithaca (6:30 PM)
23
Oct 23, 2024
(B) 7/8TH Soccer (White) v. (B) 7/8TH Soccer (Blue) @ Horseheads (5:00 PM)
24
Oct 24, 2024
(G) 7/8TH Soccer v. Elmira (5:30 PM)
HS Choirs/Orchestra Concert @ Horseheads S H S (7:30 PM)
25
Oct 25, 2024
(B) V Football @ Binghamton (7:00 PM)
26
Oct 26, 2024
(B) 7/8TH Cross Country @ Oneonta (9:00 AM)
(B) V Cross Country @ Oneonta (9:00 AM)
(G) V Cross Country @ Oneonta (9:00 AM)
(B) JV Football v. Binghamton (10:00 AM)
(B) 7TH Football (Horseheads WHITE) v. (B) 8TH Football (Horseheads BLUE) @ Horseheads (1:00 PM)
16
17
27
Oct 27, 2024
28
Oct 28, 2024
29
Oct 29, 2024
(B) V Cross Country @ Owego Apalachin (4:30 PM)
(G) V Cross Country @ Owego Apalachin (4:30 PM)
30
Oct 30, 2024
31
Oct 31, 2024
1
Nov 1, 2024
(B) V Football v. Union-Endicott (7:00 PM)
2
Nov 2, 2024
SAT @ Horseheads S H S (8:00 AM)
(B) JV Football @ Union-Endicott (10:00 AM)
17